Tabletki solne i ich zastosowanie.

W jakim celu stosuje się tabletki solne?

Powstające na bazie oczyszczonej soli kamiennej tabletki solne do uzdatniania wody zawierają w swoim składzie około 99% chlorku sodu i odznaczają się dolną oraz górną powierzchnią wypukłą cylindrycznie. Produkty te ulegają równomiernemu rozpuszczeniu w wodzie bez oznak szlamowania i bez rozpadu na pojedyncze kryształy, zachowując białą barwę oraz słonawy smak.

Zasadniczo tabletki solne są przeznaczone przede wszystkim do regeneracji urządzeń służących do zmiękczania wody. Są stosowane między innymi w stacjach uzdatniania wody oraz w różnych ciepłowniach. W tego typu miejscach zużywa się je w bardzo dużych porcjach, ponieważ pozwalają na otrzymanie wody o niższej twardości, dzięki której nie dochodzi do powstawania zbyt dużej ilości kamienia kotłowego.

Gdzie jeszcze znajdują zastosowanie tabletki solne?

Poza tym, że sól do zmiękczania wody ma typowo przemysłowe zastosowanie, tabletki solne mogą być wykorzystywane również w gospodarstwach domowych. Produkty te usuwają z wody jony magnezu oraz wapnia, które są odpowiedzialne za jej twardość. Wytwarzana przez markę Ciech sól tabletkowana zapobiega gromadzeniu się kamienia w zmywarkach, pralkach, kabinach prysznicowych, a także w wielu innych urządzeniach codziennego użytku.

Stosując tabletki solne do systemów uzdatniania wody, już w początkowej fazie działania można zaobserwować następujące efekty:

  • Brak osadzania się kamienia kotłowego w instalacjach i urządzeniach grzewczych, co ma ogromny wpływ nie tylko na ich prawidłową pracę, ale także na żywotność,
  • Brak potrzeby wykorzystywania soli do zmywarek,
  • Brak osadzania się kamienia na bateriach, kafelkach, kabinach prysznicowych, deszczownicach, a także w czajnikach,
  • Mniejsze zużycie preparatów chemicznych takich jak proszki do prania, mydła, szampony, środki do zmywarek itp.

Wykorzystując tabletki solne w stacjach uzdatniania, można osiągnąć znacznie lepszą jakość wody. Zdaniem specjalistów warto sięgać po sól tabletkową, ponieważ jest niedroga, a w przeciwieństwie do innych technik uzdatniania wody jej kupowanie jest najtańszym sposobem na usunięcie twardości wody.

Tabletki solne Sól tabletkowana Ciech 25kg

W naszej ofercie:

Sól tabletkowana Ciech

W naszej ofercie posiadamy sól w ekonomicznych, 25kg opakowaniach.

Więcej informacji na stronie produktu

0

Witaj w sklepie solpack24

jesteśmy do twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00

Jeżeli potrzebujesz pomocy:

Zadzwoń do nas

+48 883 543 778

Napisz wiadomość

shop@solpack24.pl