Sól drogowa

Sól drogowa – rozwiewamy wątpliwości i wyjaśniamy kontrowersje

Utrzymywanie dróg zimą w stanie niezagrażającym bezpieczeństwu uczestników ruchu jest niezwykle ważnym zadaniem. Nawet jeśli zima nie jest sroga i bardzo mroźna, należy odpowiednio zadbać o stan dróg. Między innymi służy do tego sól drogowa do zimowego utrzymania dróg. Nawet niewielki stopień oblodzenia nawierzchni może przyczynić się do poważnych kolizji, a nawet wypadków na drogach.

Jak działa sól drogowa i jakie wykazuje właściwości?

Sól drogowa luzem posypana na nawierzchni drogi łączy się z wodą w postaci śniegu bądź lodu. W połączeniu z wodą sól drogowa ma stosunkowo niską temperaturę zamarzania, która jest niższa w porównaniu z samą wodą. Sól wraz z wodą w postaci ciekłej zostaje odprowadzona do studzienek kanalizacyjnych lub specjalnych rowów odprowadzających ścieki z dróg.

Jaką sól wybrać?

Sól drogowa hurtowo sprzedawana najczęściej ma postać chlorku sodu. Sól drogowa skład ma więc prosty, lecz służy wyłącznie do utrzymywania dróg zimą. Najlepiej zdecydować się od razu na zakup większej ilości produktu, aby nie zabrakło jej w momencie nasilonych opadów śniegu oraz dużych przymrozków. Nasza sól drogowa do zimowego utrzymania dróg jest doskonałym wyborem zapewniającym skuteczność oczekiwaną przez klienta. Jeśli więc przed nadchodzącą zimą potrzebna jest sól drogowa tona wydaje się być najbardziej odpowiednią ilością, która pozwoli na zadbanie o nawierzchnię drogi na przykład na terenie zakładu przemysłowego przez dłuższy czas.

Kontrowersje wokół soli drogowej

Bardzo ważnym aspektem dotyczącym soli drogowej jest sposób jej przechowywania. Wybrana sól drogowa worek powinna mieć nieuszkodzony podczas przechowywania, a także zostać umieszczona w pomieszczeniu o obniżonym stopniu wilgotności. Zapobiegliwość jest naprawdę istotna i pozwala uniknąć ryzyka zanieczyszczenia zbiorników wodnych bądź nawet wody pitnej. Ponadto ze względu na właściwości higroskopijne, jakie wykazuje NaCl worek z solą nie powinien mieć żadnego kontaktu z wodą, aby produkt właściwie i skutecznie działał na nawierzchniach dróg. Sól drogowa z antyzbrylaczem sprzedawana jest w dobrze zabezpieczonych workach, która ułatwiają przechowywanie we właściwy sposób.

Witaj w sklepie solpack24

jesteśmy do twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00

Jeżeli potrzebujesz pomocy:

Zadzwoń do nas

+48 883 543 778

Napisz wiadomość

shop@solpack24.pl