Tabletki solne

Wszystko co musisz wiedzieć o tabletkach do uzdatniania wody

Produkty dla przemysłu takie jak tabletki solne do uzdatniania wody mają szerokie zastosowanie i wiele korzystnych właściwości. Sól w tabletkach doskonale nadaje się do instalacji zmiękczających wodę wykorzystywanych między innymi przydomowych bądź przemysłowych stacjach, w myjniach samochodowych, w obiektach sportowych, takich jak baseny, a nawet w szpitalach i innych placówkach medycznych. Ponadto tabletki solne CIECH świetnie radzą sobie z dezynfekcją wody przeznaczonej do picia.

Na czym polega proces uzdatniania wody tabletkami solnymi?

Uzyskanie odpowiednich parametrów wody zgodnych z wymaganiami umożliwiającymi jej stosowanie w przemyśle odbywa się poprzez proces uzdatniania. Woda poddawana jest filtrowaniu, klarowaniu, zmiękczaniu, destylacji, napowietrzaniu bądź odgazowaniu w zależności od jej pierwotnego stanu oraz poziomu zanieczyszczeń. Proces uzdatniania może odbywać się w formie fizycznej, chemicznej lub biologicznej, które można ze sobą łączyć. Służą do tego między innymi nasze tabletki solne do uzdatniania wody. Cały proces uzdatniania dzieli się na kilka poszczególnych etapów. Wyróżniamy między innymi demineralizację, odwróconą osmozę czy też odżelazianie. Jednym z etapów, który niezaprzeczalnie warto podkreślić jest zmiękczanie twardej wody. Warto zastosować do tego nasze tabletki solne aqua pro.

Sól w tabletkach do dezynfekcji wody

Kolejnym istotnym etapem uzdatniania wody jest dezynfekcja polegająca na skutecznym zwalczaniu mikroorganizmów chorobotwórczych oraz ich form przetrwalnikowych. Brykiet w tabletkach do dezynfekcji wody ma właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze oraz zwalczają wirusy. Sól w tabletkach doskonale nadaje się między innymi do dezynfekowania powierzchni w placówkach medycznych, na halach przemysłowych, w miejscach mających bezpośredni kontakt z żywnością oraz wodą pitną. Tabletki solne CIECH zapobiegają więc wszelkim skażeniom i sprawdzają się w sytuacjach jego występowania na przykład w wodzie ze studni.

Wymiana jonowa – na czym polega?

Reakcja wymiany jonowej zachodzi w zmiękczaczach wody, które wymagają zastosowania żywicy jonowymiennej. Żywica jonowymienna to złoże, na którym osadzają się jony ze szkodliwych substancji. Twarda woda wpływająca do zmiękczacza wody zawiera wiele jonów magnezu oraz wapnia. Podczas przepływania przez złoże żywicy jonowymiennej ich miejsce zastępują jony sodu o charakterze neutralnym. To właśnie tabletki solne do zmiękczania wody zapewniają obecność jonów sodu niezbędnych do regeneracji i pozostawienia wody bez osadów.

Jak używać tabletki solne do uzdatniania wody?

W zmiękczaczach wody znajduje się specjalny, osobny zbiornik, do którego należy regularnie dozować sól w tabletkach. Tabletki solne wraz z wodą tworzą tak zwany roztwór regeneracyjny służący do oczyszczania złoża żywicy jonowymiennej. Tabletki solne CIECH posiadają w swoim składzie specjalną substancję przeciwzbrylającą, a także pozbawione są jakichkolwiek zanieczyszczeń mechanicznych, które mogłyby powodować zbieranie się kamienia kotłowego zmniejszającego wydajność procesów przemysłowych. Używając tabletki solne do uzdatniania wody zgodnie z zaleceniami producenta można oczekiwać działania i skuteczności potwierdzonej specjalistycznymi atestami.

Witaj w sklepie solpack24

jesteśmy do twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00

Jeżeli potrzebujesz pomocy:

Zadzwoń do nas

+48 883 543 778

Napisz wiadomość

shop@solpack24.pl